
Fujitsu kannettavan tietokoneen LIFEBOOK E5413 / LIFEBOOK U7312 yhteensopiva akku 3900mAh
Varastossa
Fujitsu kannettavan tietokoneen yhteensopiva akku – sopivat laitemallit
LIFEBOOK U7312
LIFEBOOK U7312/K
LifeBook E4412
LifeBook E5412
LifeBook E5412/MTC
LifeBook E5412A
LifeBook U6312/KX
LifeBook U7312/J
LifeBook U7313
LifeBook U7313/N
LifeBook U7412
Korvattavat Fujitsu kannettavan tietokoneen alkuperäisakut
CP813249-04
CP833283-03
CP847055
FMVNBP256
FMVNP256
FMVU5803E
FPB0363S
FPCBP594
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu Fujitsu kannettavan tietokoneen -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
| SKU | CS-FUE541NB |
|---|---|
| Jännite uusi | 15,44 V |
| Kennotyyppi uusi | Li-Polymer |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128219316 |
| Korvaa | CP813249-01 / CP813249-04 / CP833283-03 / CP847055 / FMVNBP256 / FMVNP256 / FMVU5803E / FPB0363S / FPCBP594 |
| Kapasiteetti (mAh) | 3900mAh / 60.22Wh |
| Mitat | 221.80 x 95.00 x 8.10mm |
| Toimitustapa | Hinta |
|---|---|
| Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa) | 5,95 € |
| Posti - Kotipaketti | 9,95 € |
| Posti - Express | 12,95 € |
| Posti - Postipaketti Baltiaan | 9,95 € |
Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.
Muita tuotteita kategoriassa Fujitsu akut
Näytä kaikki →







