🚚 MUUTTO ALE −20 % kaikki tuotteet 19.6. asti · Varastomme muuttaa Vantaalta Turkuun · Toimitukset jatkuvat viimeistään 22.6. (todennäköisesti jo aiemmin)

Bosch BBHMOVE7 akku 3000mAh / 61.20Wh

Saatavissa tehtaalta
64,95 €
51,96 €

Yhteensopivat laitteet

Tämä akku sopii 2 laitemalliin (1 valmistajaa). Tarkista oma laitemallisi alta.

Bosch

BBHMOVE7
04

Korvaa alkuperäiset akut (osanumerot)

Korvaa seuraavat 1 alkuperäistä osanumeroa. Vertaa vanhan akkusi koodiin.

Bosch

FD9406

Näin varmistat yhteensopivuuden →

Miten varmistat, että akku on oikea?

Tämä akku on tarkoitettu Bosch pölynimurin tai robotti-imurin -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.

1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin. Huomaa, että mallilistat eivät ole täysin kattavia. Jos et löydä mallikoodiasi listoista, varmista yhteensopivuus alla kohdassa 2 kuvatuilla teknisillä ja fyysisillä tunnisteilla.

2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:

  • Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
  • Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
  • Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.

3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.

Turvallisuus ja vastuullisuus

Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.

SKU CS-BVE700VX
Valmistaja Cameron Sino
Takuu 1 vuosi
EAN 4894128114802
Korvaa FD9406
Kapasiteetti (mAh) 3000mAh / 61.2Wh
Mitat 134.72 x 61.10 x 44.42mm
Jännite 20,4 V
Kirjoita oma arvostelu
Arvosteltava tuote: Bosch BBHMOVE7 akku 3000mAh / 61.20Wh
Arvosanasi:
Laatu
Suosittelen
Hinta
loader
Ladataan...

Arvostelusi on lähetetty hyväksyttäväksi.

This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ToimitustapaHinta
Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa)5,95 €
Posti - Kotipaketti9,95 €
Posti - Express12,95 €
Posti - Postipaketti Baltiaan9,95 €
Matkahuolto - Lähellä-paketti5,95 €

Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.

Käykö tämä akku myös bosch BBHMOVE/0804 malliin?
Hei, Valitettavasti tuota mallia ei löydy yhteensopivuuslistalta.
Moi.Mikä jännite tässä akussa on(BBHMOVE7/04)?
Jännite on 20,4 volttia.
Käykö tämä akku BBHMOVE9/04 imuriin?
Hei, Valitettavasti meillä ei ole yhteensopivuutta tuohon malliin.

Vastaamme yleensä 1-2 arkipäivän sisällä. Yleisluonteiset kysymykset julkaistaan tämän sivun kysymyslistalle muiden asiakkaiden tueksi.