Bosch puutarhatyökalun AdvancedGrassCut 36-33G 30cm / AdvancedGrassCut 36-33G 30cm 3 yhteensopiva akku 5000mAh
Bosch puutarhatyökalun yhteensopiva akku – sopivat laitemallit
AdvancedGrassCut 36-33G 30cm 3
AdvancedRotak 36-650 36V Cordl
AdvancedRotak 36-750 36V Cordl
AHS 54-20 LI
AKE 30 LI
ALB 36 LI
ART 30-36 LI
EasyRotak 36-550
EasyRotak 36-550 36V Cordless
Rotak 32LI
Rotak 37LI
Rotak 43LI
UniversalHedgeCut 18V-50 50cm
UniversalRotak 36-550 36V Cord
UniversalRotak 36-56
Korvattavat Bosch puutarhatyökalun alkuperäisakut
2 607 336 173
2607337047
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu Bosch puutarhatyökalun -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
| SKU | CS-BME360PX |
|---|---|
| Jännite uusi | 36 V |
| Kennotyyppi uusi | Li-ion |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128175223 |
| Korvaa | 1026548 / DPW3690XA / DP3660XA / DP3640XA |
| Kapasiteetti (mAh) | 5000mAh / 180Wh |
| Mitat | 158.00 x 97.50 x 74.00mm |
| Jännite | 36 V |
| Toimitustapa | Hinta |
|---|---|
| Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa) | 5,95 € |
| Posti - Kotipaketti | 9,95 € |
| Posti - Express | 12,95 € |
| Posti - Postipaketti Baltiaan | 9,95 € |
Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.
Muita tuotteita kategoriassa Puutarhatyökalujen akut
Näytä kaikki →
-13%
-14%