Bosch taskulampun Eisemann HSE 5 / HSE5 yhteensopiva akku 5000mAh
Bosch taskulampun yhteensopiva akku – sopivat laitemallit
HSE5
Korvattavat Bosch taskulampun alkuperäisakut
7781207019
B56001EX
EX-SCHUTZ
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu Bosch taskulampun -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
| SKU | CS-BSE500FT |
|---|---|
| Jännite uusi | 4,8 V |
| Kennotyyppi uusi | Ni-CD |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128168102 |
| Korvaa | 074042 |
| Kapasiteetti (mAh) | 5000mAh / 24Wh |
| Mitat | 101.50 x 82.30 x 69.20mm |
| Jännite | 4,8 V |
| Toimitustapa | Hinta |
|---|---|
| Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa) | 5,95 € |
| Posti - Kotipaketti | 9,95 € |
| Posti - Express | 12,95 € |
| Posti - Postipaketti Baltiaan | 9,95 € |
Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.
Muita tuotteita kategoriassa Taskulamppujen akut
Näytä kaikki →
-8%
-23%
-13%
-13%