Samsung älypuhelinten Galaxy Note 20 / Galaxy Note 20 5G yhteensopiva akku 4200mAh
Samsung älypuhelinten yhteensopiva akku – sopivat laitemallit
Galaxy Note 20 5G
SM-N9810
SM-N981A
SM-N981B/DS
SM-N981N
SM-N981P
SM-N981R4
SM-N981T
SM-N981U
SM-N981U1
SM-N981V
SM-N981W
Korvattavat Samsung älypuhelinten alkuperäisakut
GH82-23496A
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu Samsung älypuhelinten -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
| SKU | CS-SMN981XL |
|---|---|
| Jännite uusi | 3,88 V |
| Kennotyyppi uusi | Li-Polymer |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128167433 |
| Korvaa | EB-BN980ABY / GH82-23496A |
| Kapasiteetti (mAh) | 4200mAh / 16.3Wh |
| Mitat | 75.70 x 55.40 x 5.30mm |
| Toimitustapa | Hinta |
|---|---|
| Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa) | 5,95 € |
| Posti - Kotipaketti | 9,95 € |
| Posti - Express | 12,95 € |
| Posti - Postipaketti Baltiaan | 9,95 € |
Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.
Muita tuotteita kategoriassa Samsung akut
Näytä kaikki →
-15%
-16%
-16%
-22%
-15%
-21%