KENWOOD radiopuhelimen NX-5000 / NX-5200 yhteensopiva akku 2800mAh
KENWOOD radiopuhelimen yhteensopiva akku – sopivat laitemallit
NX-5200
NX-5300
NX-5400
P25
TK-5230
TK-5330
TK-5430
VP5000
VP5230
VP5330
VP5430
VP6000
VP6230
VP6330
VP6430
Korvattavat KENWOOD radiopuhelimen alkuperäisakut
KNB-L2
KNB-L2M
KNB-L3
KNB-L3M
KNB-LS5
KNB-LS6
KNB-N4
KNB-N4M
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu KENWOOD radiopuhelimen -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
| SKU | CS-KNB533TW |
|---|---|
| Jännite uusi | 7,4 V |
| Kennotyyppi uusi | Li-ion |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128168317 |
| Korvaa | KNB-L1 / KNB-L2 / KNB-L3 / KNB-N4 / KNB-L2M / KNB-L3M / KNB-LS5 / KNB-LS6 / KNB-N4M |
| Kapasiteetti (mAh) | 2800mAh / 20.72Wh |
| Mitat | 116.70 x 58.20 x 26.70mm |
| Jännite | 7,4 V |
| Toimitustapa | Hinta |
|---|---|
| Posti - Postipaketti (ilmainen yli 75 € tilauksissa) | 5,95 € |
| Posti - Kotipaketti | 9,95 € |
| Posti - Express | 12,95 € |
| Posti - Postipaketti Baltiaan | 9,95 € |
Saatavilla olevat toimitustavat määräytyvät tuotteen painon ja toimitusosoitteen mukaan. Tarkka toimitustapavalikoima näkyy kassalla.
Muita tuotteita kategoriassa Radiopuhelimen ja Walkie Talkie akut
Näytä kaikki →
-6%
-6%